CEMFALA

eurofala

System dachowy EuroFala - skład

W skład systemu dachowego EuroFala wchodzi: płyta falista z włóknocementu standardowa, płyta falista NO/WO, płyta falista świetlikowa Eurolux, akcesoria do płyt, akcesoria wykończeniowe, akcesoria uszczelniające, akcesoria wentylacyjne. Płyty Cembrit EuroFala są tworzone z ekologicznych materiałów, dodatkowo bezpiecznych dla ludzi i o wysokiej wytrzymałości.

System dachowy Eurofala - zastosowanie


agrofalaSystem dachowy EuroFala wykorzystywany jest jako pokrycie dachowe, wykończeniowe i elewacyjne dla wielu różnych rodzajów budynków. 

Świetnie sprawdzi się przy realizacji pokryć dachowych dla domów w zabudowie jednorodzinnej, płyta Cembrit EuroFala jest bowiem ekologiczna i estetyczna. Równie wspaniale nada się przy budowie lub remoncie dachów budynków w gospodarstwach rolnych. Przy wykonywaniu tego typu prac najważniejszą kwestią jest użycie właściwych materiałów i zastosowanie sprawdzonych rozwiązań, gdyż budynki gospodarcze powinny być trwałe i funkcjonalne. Właśnie dlatego właściciele gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą zwierząt oraz uprawą roślin najczęściej wybierają płytę Eurofala. System dachowy EuroFala sprawdzi się również przy wykonywaniu pokryć na budynki letniskowe, przemysłowe, magazynowe czy budynki użyteczności publicznej. 

Eurofala pokrycie dachowe z włókno-cementu świetnie nadaje się zarówno przy konstrukcji pokryć dachowych dla nowego budynku, jak i wszelkiego rodzaju modernizacjach czy remontach. System dachowy EuroFala został tak przystosowany, aby idealnie sprawdzał się przy wymianie dachów starego typu, nawet tych z lat 60. Dostępne kształty, formy i profile perfekcyjnie pasują do starych konstrukcji, a ich wymiana nie powinna sprawić najmniejszej trudności. 

System dachowy EuroFala - właściwości

cembrit eurofalaSystem dachowy Eurofala cechuje przede wszystkim wysoka jakość i nienaganna estetyka. Płyta Eurofala wyglądem nawiązuje do tradycyjnych dachówek, dlatego perfekcyjnie nadaje się do dachów domów i innych obiektów mieszkalnych. Tworzy również wspaniałą kompozycję z dachami o dużym kącie nachylenia. Materiały włókno-cementowe są trwałe i odporne na zmienność warunków atmosferycznych. Brak korozji i niepalność to kolejne istotne zalety tego systemu. Wszystkie te cechy dają gwarancję, iż po wielu latach użytkowania dach wykonany z EuroFali wciąż będzie dobrze wyglądał, a co najważniejsze wciąż będzie spełniał swoje funkcje. Pokrycie dachowe z włókno-cementu z łatwością można dostosować do architektury budynków użyteczności publicznej czy też budynków mieszkalnych ze względu na oferowaną szeroką gamę kolorystyczną oraz duży zakres rozmiarów. Zatem dostosowanie do wymagań estetycznych, ekonomicznych, użytkowych czy typu budynku nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Płyta EuroFala falista dostępna jest w dwóch różnych wariantach:

  • standardowa - wymagające dostosowania przed montażem pełnowymiarowe płyty. Jest to właściwy wybór jeśli potrzebne jest precyzyjne dopasowanie płyty, szczególnie polecane w przypadkach modernizacji i remontów, choć do tworzenia nowego dachu nada się równie dobrze.
  • Płyty NO/WO - cechują je obcięte narożniki i wycięte otwory, dzięki którym płyty te są gotowe do montażu, częściej stosowane przy wykończeniach nowopowstających dachów aniżeli modyfikacji starych.

Inne płyty faliste

Przykładami innych płyt falistych jest AgroFala i EkoFala. Płyta AgroFala stosowana jest głównie w budownictwie rolniczym, na pokryciach takich budynków jak kurniki, stajnie, magazyny zboża czy inne budynki gospodarcze. Takie przeznaczenie zawdzięcza w dużej mierze naturalnym właściwościom włókno-cementu, z którego jest wykonana, które pozwalają na utworzenie stosownego mikroklimatu do składowania płodów rolnych oraz hodowli zwierząt.

Z kolei płyta EkoFala najczęściej stosowana jest do renowacji i remontów starych azbestowych dachów. Wykonana jest wyłącznie z ekologicznych materiałów, co czyni je przyjaznymi dla środowiska i zdrowia ludzi, w odróżnieniu od popularnych dawniej płyt dachowych falistych zawierających azbest, który jak się okazało ma silne działanie rakotwórcze. Na wymianie pokrycia azbestowego na EkoFalę nie ucierpi estetyka budynku, ponieważ produkty te wyglądają niemal identycznie.